BEZPEČNOSTNÍ ZÁMEK AZM40

BEZPEČNOSTNÍ ZÁMEK AZM40

NEJMENŠÍ ELEKTRONICKÝ ZÁMEK NA SVĚTĚ

Bezpečnostní zámek AZM40 s RFID technologií a rozměry 119,5 x 40 x 20 mm je nejmenším elektronickým bezpečnostním zámkem na světě. Svou konstrukcí je tedy vhodný pro veškeré menší ochranné dveře a kryty.

Další velkou výhodou tohoto přístroje je flexibilita najíždění ovladače po celém obvodu úhlu 180o, takže jej lze použít i u krytů, které se nezavírají standardně pod úhlem 90o nebo u krytů, které se otevírají nahoru z úhlu 45o. Flexibilita ovládání zámku přispívá k tomu, že uzamčení ochranných dveří lze snadno realizovat i ve stísněných a obtížně dostupných místech. Bezpečnostní zámek AZM40 lze navíc jednoduše a bez přesahu namontovat přímo na standardní 40milimetrové profily. AZM40 splňuje požadavky mnoha výrobců a uživatelů strojů na úsporu místa, protože prostorové omezení je rozhodujícím nákladovým faktorem při výrobě.

Navzdory svým velmi malým rozměrům má AZM40 ohromující uzamykací sílu 2000 N, kterou lze využít i u robustních aplikací. Současně je díky použité RFID technologii zajištěna „vysoká“ úroveň kódovaní, která poskytuje zvýšenou ochranu proti manipulaci a obcházení v souladu s požadavky normy EN ISO 14119.

AZM40 pracuje na bistabilním provozním principu. To znamená, že při výpadku proudu zůstává zámek vždy ve své aktuální poloze. To zajišťuje bezpečný chod v každém provozním stavu stroje a ochranné dveře stroje tak zůstávají bezpečně uzamčeny i v případě nebezpečných doběhů při výpadku napájení. Další výhodou bistabilní funkce zámku je dlouhodobě nízká spotřeba energie, protože systém zamykání ochranného krytu musí být napájený pouze, když se mají dveře uzamknout nebo odemknout.

U aplikací, kde je z důvodu bezpečnosti osob vyžadováno bezpečně monitorovat uzamčení dveří se používá typ AZM40Z, u kterého se bezpečnostní výstupy sepnou teprve tehdy, když jsou ochranné dveře zavřené a zamčené. Typ AZM40B se používá pro bezpečnostní aplikace, které vyžadují bezpečně monitorovat zavření dveří. Bezpečnostní výstupy se tedy uvolní již po zavření dveří a k uzamykání dochází např. z procesních důvodů.

Katalog ke stažení zde: AZM40