System Engineering Tool – Schmersal

System Engineering Tool – Schmersal

Jednoduchý online systém pro návrhy složitých propojení s různými instalačními systémy.

S tímto novým webovým nástrojem od firmy Schmersal získá každý elektrokonstruktér jednoduchého pomocníka pro navrhování instalace kabeláže bezpečnostních spínačů u strojů a zařízení. Uživatel si zde může zvolit různé instalační systémy jako jsou Schmersal Safety Fieldbox, SD-interface nebo paralelní propojení vstupů a výstupů.
Na obrazovce lze jednoduše přetažením (Drag & Drop) přidat zvolený instalační systém, vybrané bezpečnostní spínače, zámky, ovládací panely a použité kabely a vytvořit virtuální sestavu.

Nástroj Schmersal System Engineering Tool vypočítá napájecí napětí každého přístroje podle aktuální spotřeby, délky a průřezy kabelů a vyhodnocuje jej semaforovým systémem. Pokud například poklesne napájecí napětí pod minimální hodnotu 20,4 V, změní se zobrazení semaforu ze zelené na žlutou. Jestliže napájecí poklesne pod 19,5 V, přepne semafor na červenou.

V takovém případě se zobrazí možnost výběru alternativního řešení instalace. U přístrojů s SD rozhraním se namísto sériového propojení s Y-rozbočovači navrhne např. pasivní slučovací box, u kterého na základě větších průřezů kabelu dochází k nižším ztrátám napětí. Konfigurace se zobrazí v náhledu celkové topologie, kterou si můžete uložit a stáhnout. Je možné si také automaticky vytvořit  a zobrazit kusovník všech prvků.

Náš online nástroj si můžete vyzkoušet zde:

WWW.SYSTEM-ENGINEERING-TOOL.COM

Katalog ke stažení je zde