Automotive

Vysoký stupeň automatizace a standardizace, nepřetržité procesy a vysoká důležitost podnikových standardů jsou ve zkratce klíčové charakteristiky při výrobě automobilů v podmínkách strojní bezpečnosti. Dalším znakem je intenzivní používání robotů a vzájemně propojených výrobních linek.

Schmersal je po celém světě jméno pro bezpečnostní přístroje nejvyšší kvality. Naše znalosti
bezpečnostních aplikací i praktické zkušenosti nás činí vhodným partnerem pro všechny druhy výroby v automobilovém průmyslu, od lisování a svařování až po lakování a finální montáž.

Náš výrobní program bezpečnostních elektromagnetických zámků zahrnuje systémy, které byly explicitně vyvinuty pro nebezpečné oblasti s možností přístupu a přináší spoustu dalších užitných vlastností jako je únikové odjištění s únikovým madlem, integrované ovládací prvky, unikátní kódování atd. V oblasti ovládání a řídicí techniky jsme vyvinuli řešení, která obsluze téměř znemožňují zavřít se uvnitř nebezpečného prostoru. Navíc máme značné zkušenosti v designu bezpečných robotických pracovišť s oplocením i bez oplocení. Naše bezpečnostní optoelektronické závory a clony s integrovanými funkcemi maskování, kaskádování, muting atd. umožňují plynulý chod výroby bez přerušení a excelentně chrání obsluhu před úrazem.

Dalším, v automobilovém průmyslu značně využívaným produktem jsou naše rozváděčové rámy Lütze AirSTREAM. Tento produkt přináší svým uživatelům několik provozních výhod, které vedou ke snižování výrobních nákladů. Na první pohled viditelnou výhodou našeho propojovacího systému je úspora 20 % – 35 % místa v rozváděči oproti běžným skříním s montážní deskou. Další, ne tolik zřejmou, ale o to důležitější výhodou je snadné a efektivní chlazení přístrojů v rozváděči, které má pro uživatele nejen efekt v nižších nákladech na chlazení a provoz rozváděče, delší životnosti použitých přístrojů, ale zejména ve výrobním procesu bez zbytečných prostojů způsobených výpadky přístrojů v rozváděči.

S navržením vhodného rozložení prvků v rozváděči, výpočtem optimálního výkonu chlazení nebo nakreslením propojovacího rámu AirSTREAM, stejně tak jako s hledáním těch nejlepších řešení zabezpečení výrobních prostor s ohledem na produktivitu výroby bez přerušení, vám pomáháme již více než desítku let.

Pro dotazy, školení, poradenství i technickou podporu se na nás můžete kdykoli obrátit.