Balící technika

Řešení pro balení a balicí průmysl

Náš sortiment nabízí produkty pro aplikace specificky vyvinuté pro různá průmyslová odvětví. Pro balicí průmysl vzniklo unikátní portfolio řešení zahrnující potřeby balení všech druhů produktů:

Jedinečné produkty pro automatizaci a zvyšování produktivity strojů, současně s cílem chránit obsluhu strojů i stroje samotné, vám dodáváme již déle než dvě desetiletí. Některá průmyslová odvětví přináší speciální nároky a požadavky. Jako firma zaměřená na zákazníky se od počátku věnujeme řešení potřeb výrobců i uživatelů strojů.

Bezpečně plnit, balit, paletizovat…

Balicí průmysl je klíčové odvětví průmyslové výroby, které je současně zásadní i pro běžný každodenní život. Téměř každý zakoupený malospotřebitelský výrobek je zabalený a materiály sloužící jako obal jsou přitom tak různorodé, jako jsou jejich desing a funkce.

Vysoký výkon za vysokých rychlostí

Konstrukce balicích strojů je odvětví průmyslu, na které se naše společnost s našimi partnery firmou Schmersal, Lütze a Satech tradičně zaměřujeme. Při balení, plnění apod. se stroje a výrobní zařízení provozují za vysokých rychlostí, v krátkých taktech a často jsou spojena do výrobních a balicích linek. To přináší zásadní důsledky při návrhu a výběru automatizačních a bezpečnostních systémů.

Nejvyšší spolehlivost 

Bezpečnostní přístroje firmy Schmersal se vyznačují dlouho životností, vysokou spolehlivostí i za nepříznivých provozních podmínek při čtyřiadvacetihodinovém provozu sedm dní v týdnu. Mnoho produktových řad, zejména těch, které se používají v průmyslu balení, je navrženo tak, aby se zabránilo jakémukoli zastavení stroje, pokud to je možné.

Bezpečnostní spínače, senzory a elektromechanické zámky Schmersal řad CSS, RSS, AZM a MZM jsou vybavené patentovanou technologií CSS a dokáží zjistit i malé nepřesnosti polohy zavřených dveří a tuto informaci sdělují svým uživatelům přímo pomocí integrovaných LED nebo přes diagnostický výstup do řízení stroje. Uživatel tak může seřídit ochranný kryt nebo senzor ještě před tím, než dojde k takové nepřesnosti, že bezpečnostní senzor již nerozpozná svůj ovladač a zabrání spuštění stroje.

Rychlé řešení závad

Balicí stroje vykonávají velmi složité procesy, často s naprosto jemnými materiály. Proto mají některé stroje tendenci k závadám častěji než jiné, kde jsou procesy stabilnější z důvodu použitých materiálů nebo způsobu zpracování.

Naše řešení však mohou být nakonfigurovaná tak, aby umožňovala rychlé a bezpečné odstranění kupříkladu zaseknutého materiálu. Současně musí být zachována odpovídající ochrana proti manipulaci a obcházení bezpečnostních ochran.

Katalog Balicí stroje ke stažení v ČJ

Bezpečnostní zámky pro chvějící a vibrující stroje

U balicích strojů se často používají bezpečnostní spínače se zajištěním, aby se obsluze znemožnilo otevření ochranných dveří při výrobě, a tím znemožnilo přerušení procesu. Aby bylo možné snadno zasunout ovladač do otvorů a zachytit v bezpečnostním spínači, mají tyto přístroje větší či menší tolerance mezi oběma částmi. To přináší nevýhodu, že u chvějících a vibrujících strojů dochází k rušivému klepání a hluku ochranných dveří. Pro tento velmi specifický problém přinášíme inovativní řešení v podobě bezpečnostního elektromagnetického zámku MZM 100. Tento bezpečnostní systém přidržuje standardní blokovací sílou 500 N na čistě magnetickém principu. Klepání odstraněno – díky bezpečnostnímu zámku Schmersal.

Výměna zkušeností v Packaging Excellence Centre

Společnost MERCOM, stejně jako Schmersal, neustále vyhledává kontakt s výrobci a provozovateli balicích strojů za účelem výměny zkušeností, proto dokážeme zaručit vývoj nových produktů i individuální poradenství a řešení orientované na praxi na nejvyšší úrovni.

I proto je firma Schmersal členem uskupení Packaging Excellence Center (PEC), které se věnuje automatizační a balicí technice, a kde jsou sdruženy hlavní německé společnosti z oboru konstrukce a provozu balicích strojů.

Hygiena

Při balení potravin, léčiv nebo zdravotnických potřeb se musí dodržovat přísné hygienické požadavky. Pro různé zóny (suchá, mokrá, agresivní, rozstřiková) nabízíme řešení, která splňují nároky na „hygienický design“. Tato řešení zahrnují i senzory, ovladače a přístroje, které se díky hladkým povrchům a vysokému krytí IP69K dají snadno čistit a jsou vhodné pro montáž v zákrytu. V závislosti na požadavcích jsou bezpečnostní a ovládací komponenty řádně schválené a certifikované v souladu se standardy pro potravinářské technologie (Ecolab, 3A Sanitary, FDA atd.).

Ochrana proti výbuchu ATEX

Při plnění a balení organických prachů se musí dodržovat předpisy týkající se ochrany před výbuchem v prašném prostředí. To se týká nejen potravin ve formě prášku, ale farmaceutických přípravků, krmiv pro zvířata a ostatních prachových výrobků. Přinášíme vám rozsáhlý program automatizačních a bezpečnostních přístrojů, které jsou testované a schválené podle směrnic ATEX a IECEx.

Katalog EX ke stažení v AJ